3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Lodówko-zamrażarki


Profesjonalne przechowywanie żywności - dzięki połączeniu lodówki z zamrażarką

Lodówko-zamrażarka łączy w sobie funkcje lodówki i zamrażarki. Umieszczenie jednego urządzenia pozwala zaoszczędzić miejsce, co jest szczególnie korzystne w małych kuchniach. Dostępne są lodówko-zamrażarki wolnostojące oraz urządzenia do zabudowy, które można dopasować do zabudowy kuchennej Funkcjonalne przegródki i przemyślane strefy chłodzenia gwarantują, że żywność pozostanie świeża przez długi czas. Wysokiej jakości lodówko-zamrażarka charakteryzuje się niskim zużyciem energii, jest łatwa w czyszczeniu i wyjątkowo cicha w pracy.

Różne rodzaje lodówko-zamrażarek

Każda kuchnia jest urządzona inaczej. W zależności od stylu i dostępnej przestrzeni, istnieją różnice w sposobie ustawienia i rodzaju montażu lodówko-zamrażarki.

Wolnostojące lodówko-zamrażarki: Wolnostojące urządzenia są łatwe w utrzymaniu, można je dowolnie ustawić w pomieszczeniu, a w razie potrzeby szybko przestawić. Ich wadą jest to, że nie pasują jednorodnie do zabudowy kuchennej.

Lodówko-zamrażarka do zabudowy: Urządzenie do zabudowy tworzy z kuchnią harmonijną całość wizualną. Obudowę zewnętrzną dla urządzenia do zabudowy dostarcza producenta kuchni.

Lodówko-zamrażarka side-by-side: Urządzenia tego typu zajmują dość znaczną powierzchnię i oferują dużą ilość miejsca do przechowywania. Ich znakiem rozpoznawczym jest dwoje oddzielnych drzwi.

Wszechstronne zastosowanie lodówko-zamrażarki

Lodówko-zamrażarki charakteryzują się uniwersalnością. Podczas gdy lodówka opóźnia psucie się żywności, zamrażarka pozwala na zamrożenie żywności na długi okres czasu. Obydwa urządzenia można otwierać niezależnie od siebie, co pozwala zaoszczędzić energię. Ponadto wolnostojące urządzenia o eleganckim wzornictwie stanowią atrakcyjny akcent w kuchni. Modne są urządzenia w pastelowych kolorach, jasnych odcieniach i w stylu retro. Opcjonalne dodatki obejmują zintegrowane kostki lodu i dozownik wody, a także funkcje kruszenia lodu. Ważne: Aby korzystać z tych funkcji, zwykle wymagane jest podłączenie do instalacji wodnej.

Kupno optymalnej lodówko-zamrażarki

Oczekiwania wobec chłodziarko-zamrażarek są wysokie. Dowolnie regulowane szuflady i półki umożliwiają indywidualny podział i umieszczenie wysokich przedmiotów - np. pojemników na ciasto. Aby zaoszczędzić energię, ważne jest, aby lodówko-zamrażarki dobrze chłodziły, utrzymywały stabilną temperaturę i zamrażały żywność tak szybko, jak to możliwe. Niskie zużycie energii oszczędza portfel i środowisko. Ważnymi kryteriami zakupu są niski poziom hałasu, nieskomplikowane czyszczenie i brak wibracji. Dobre oświetlenie ułatwia znajdowanie produktów.

Aby kupić optymalną chłodziarko-zamrażarkę, należy dokładnie przyjrzeć się poszczególnym kryteriom i kupić urządzenie, które najlepiej odpowiada wymaganiom, pożądanej pojemności i dostępnemu budżetowi.

FAQ

Co jest lepsze - połączenie lodówki z zamrażarką czy pojedyncze urządzenia?

Połączenie lodówki z zamrażarką pozwala zaoszczędzić miejsce i jest zazwyczaj tańsze w zakupie. Cała żywność - schłodzona lub zamrożona - jest od razu pod ręką, natomiast zamrażarki, jako samodzielne urządzenia, znajdują się zazwyczaj w osobnym pomieszczeniu - najlepiej w piwnicy. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania i lubisz zaopatrywać się w żywność, możesz osiągnąć granice pojemności z urządzeniem wielofunkcyjnym. To, który wybór będzie lepszy, zależy więc w dużej mierze od indywidualnych wymagań.

Jakie są koszty lodówko-zamrażarki?

Kombinacje lodówka-zamrażarka zaczynają się na poziomie cenowym około 400 euro. Wraz z rosnącą wielkością, lepszą efektywnością energetyczną i większym zakresem usług rośnie również cena. Starannie wykonane modele mogą kosztować ponad 1000 euro.

Czy potrafisz sam określić, w którym kierunku otwierają się drzwi?

W zależności od producenta i modelu, już przy zamawianiu kombinacji lodówka-zamrażarka należy wziąć pod uwagę, czy drzwi otwierają się na lewo czy na prawo. Niektóre chłodziarko-zamrażarki pozwalają na zmianę kierunku otwierania drzwi w zależności od potrzeb.

do góry