3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru
  • Wyprzedaź
  • Black Friday
  • Nowości
  • Używany

Akcesoria do okapów


Filtry do okapów kuchennych - zamów online praktyczne, dopasowane filtry zamienne

Filtry wymagają regularnej wymiany: jest to naturalne, ponieważ po pewnym czasie, zwłaszcza przy częstym użytkowaniu, stosowany filtr w końcu ulegnie nasyceniu i nie będzie już w zadowalający sposób wykonywał powierzonego mu zadania. Najpóźniej wtedy przychodzi czas na zakup nowego filtra do okapu kuchennego. Tutaj znajdziesz wiele dopasowanych części zamiennych oraz filtry w innych popularnych rozmiarach.

Uwzględnij różne rodzaje filtrów do okapów kuchennych

Filtry stosowane w okapie kuchennym spełniają dwa zadania: z jednej strony eliminują zapachy powstające podczas gotowania, a z drugiej strony odsysają cząsteczki tłuszczu, które zgromadziły się w powietrzu, aby nie osadzały się w postaci tłustej warstwy na otaczających meblach i powierzchniach. Obie mają tę wspólną cechę, że należy je regularnie czyścić i w razie potrzeby wymieniać po całkowitym zużyciu.

Filtr z węglem aktywnym do okapu kuchennego dba o eliminację zapachów. Wykorzystuje się przy tym naturalne, neutralizujące zapachy właściwości węgla aktywnego, który również jest substancją naturalną. Filtr łatwo rozpoznać po czarnej powierzchni, która jest naturalnym efektem zastosowanego węgla aktywnego. Zazwyczaj filtry z węglem aktywnym wymienia się co najmniej raz w roku.

Z kolei filtr przeciwtłuszczowy okapu kuchennego ma za zadanie neutralizować i wiązać cząsteczki tłuszczu w powietrzu. Dzięki temu nie mogą one bez przeszkód docierać do powierzchni. Można wybierać pomiędzy różnymi materiałami, z których wykonane są filtry przeciwtłuszczowe:

  • Papier
  • Włóknina
  • lub metal

Proste filtry przeciwtłuszczowe wykonane z materiałów zużywających się, takich jak papier, muszą być koniecznie regularnie wymieniane. Z kolei filtr metalowy wymaga wymiany tylko wtedy, gdy jest pokryty osadami, których nie można już zmyć lub gdy jest w inny sposób zużyty. Filtry wykonane z metalu powinny być najlepiej dokładnie czyszczone co cztery tygodnie, ale przynajmniej co sześć tygodni. W przypadku większości produktów można to nawet wygodnie zrobić w zmywarce.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie filtra do okapu kuchennego

Po pierwsze, najważniejsze kryterium: filtr musi oczywiście pasować do urządzenia. Nie ma w tym względzie żadnej normy, więc trzeba albo zmierzyć filtr, którego używało się do tej pory, albo kupić bezpośrednio produkt zastępczy specyficzny dla danego producenta - np. od producentów takich jak Klarstein. Oczywiście są one również kompatybilne z okapami kuchennymi innych producentów, o ile filtry mają ten sam rozmiar. Zwykle filtry są zawsze prostokątnymi, płaskimi produktami; zdarzają się wyjątki, ale rzadko.

Kolor filtra to kolejna właściwość, ale w praktyce nie odgrywa znaczącej roli, bo i tak nie widać filtra. Są warianty w kolorze srebrno-szarym, czarnym lub białym. Możesz przejrzeć naszą ofertę filtrów do okapów kuchennych online, wybrać odpowiednie dla siebie produkty i otrzymać je wygodnie dostarczone do swoich drzwi!

FAQ

Jak rozpoznać, że filtr okapu jest zużyty?

Jeśli mimo włączenia okapu kuchennego w kuchni przez długi czas utrzymują się nieprzyjemne zapachy lub jeśli po smażeniu wszędzie tworzy się warstwa tłuszczu, filtr jest najprawdopodobniej zużyty - należy go wtedy wymienić, w przeciwnym razie okap kuchenny nie może już efektywnie pracować.

Dlaczego filtr z węglem aktywnym do okapu kuchennego jest tak dobry?

Węgiel aktywny może zmniejszyć natężenie przepływu powietrza. Do zneutralizowania identycznego poziomu cząsteczek zapachu wymagana jest zatem mniejsza ilość powietrza odlotowego.

Jak wyczyścić filtr przeciwtłuszczowy okapu kuchennego?

Silnym środkiem czyszczącym w zmywarce lub alternatywnie ręcznie i dostatecznie skutecznym detergentem. Zaleca się wcześniejsze namoczenie filtra w gorącej wodzie.
do góry