Czujniki dymu
- Czujka dymu
- Kup czujki pożarowe i czujki dymu - jakie są ich rodzaje i typy?
- Czujki dymu i pożarowe muszą być prawidłowo zainstalowane
- Zakup czujek pożarowych i czujek dymu - oto na co należy zwrócić uwagę
- FAQ
Czujki dymu
Od 2013 roku czujki dymu są wymagane prawnie w prywatnych gospodarstwach domowych. Czujki muszą być zainstalowane w sypialniach i pokojach dziecięcych, a także na sufitach korytarzy i klatek schodowych w mieszkaniach. Większość czujek dymu działa na zasadzie światła rozproszonego. Do wysłania wiązki światła przez komorę dymową czujki wykorzystywana jest dioda. Gdy tylko wiązka światła zostanie przerwana, czujka wysyła sygnał i uruchamia się alarm czujki dymu. Alarmy dymu i przeciwpożarowe z naszej oferty zapewniają optymalną ochronę Tobie i Twojej rodzinie.
Kup czujki pożarowe i czujki dymu - jakie są ich rodzaje i typy?
Czujki dymu DOF19 i DOF39 z naszej oferty wykrywają dym za pomocą czujnika optycznego, który uruchamia alarm w momencie przerwania wiązki światła. Rozlega się sygnał alarmowy, który przy głośności 85 dB może być słyszalny również podczas snu. Zapewnia to niezawodną ochronę w każdej przestrzeni mieszkalnej do 30 metrów kwadratowych w przypadku zagrożenia dymem i ogniem. Czujki są zasilane przez baterie, dzięki czemu działają niezależnie od jakiegokolwiek źródła zasilania. Jeśli moc baterii jest zbyt niska, wyzwalany jest sygnał dźwiękowy. Dodatkowo nowoczesne czujki wyposażone są w funkcję testowania oraz włącznik wyciszenia. Czujki spełniają wymagania normy DIN EN 14604 i są prawnie wymagane w prywatnych gospodarstwach domowych na terenie Niemiec.
Czujki dymu i pożarowe muszą być prawidłowo zainstalowane
Czujka dymu jest zawsze instalowany na suficie w sypialni lub pokoju dziecięcym. Najlepsze miejsce jest na środku, bardzo blisko lampy sufitowej. Jeśli mieszkanie znajduje się na jednym piętrze, należy zainstalować kolejną czujkę w przedpokoju. W domach wielopiętrowych czujka powinna być zainstalowana na każdym piętrze. Czujki DOF19 i DOF39 wyposażone są w niezbędne śruby i kołki umożliwiające łatwy montaż na suficie. Montaż jest łatwiejszy dzięki samoprzylepnym uchwytom magnetycznym z naszej oferty. Płytki uchwytów przykleja się do sufitu i tylnej części czujki dymu. Czujkę można łatwo zdjąć w celu przeprowadzenia naprawy, przetestowania lub wymiany baterii.
Zakup czujek pożarowych i czujek dymu - na co zwrócić uwagę
Jeśli chcesz kupić czujki dymu, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo w domu lub mieszkaniu, modele powinny być zgodne z normą DIN EN 14604. Urządzenia te niezawodnie wykrywają dym i ostrzegają sygnałem akustycznym o głośności około 85 dB. W celu przeprowadzenia testu funkcji lub wyciszenia podczas różnych prac remontowych, na froncie czujki dymu powinna znajdować się funkcja testowa oraz włącznik wyciszenia. W przypadku domów i mieszkań z kilkoma pomieszczeniami mieszkalnymi i piętrami warto kupić zestawy zawierające kilka czujek.