3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Kup piękne i wysokiej jakości oprawy sufitowe w niskiej cenie

Oprawa sufitowa w przedpokoju, lampa sufitowa w salonie lub oprawa sufitowa w łazience: to dla nas codzienne widoki, które szybko uznajemy za oczywiste. Dopóki oświetlenie spełnia swoje zadanie i jest dla nas przyjemne wizualnie, nie przejmujemy się nim. Jednak szybko się to zmienia, gdy na przykład potrzebujemy nowej oprawy sufitowej do sypialni lub jednego z innych miejsc. Nagle przed zakupem pojawia się cała seria pytań. Poniższe rozdziały pomogą Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie odpowiedzi.

Jakie są rodzaje opraw sufitowych?

  • Nowoczesna oprawa sufitowa: chodzi o styl projektowania, który opiera się na wyraźnych kształtach i wzorach. Często stosuje się metal i tworzywa sztuczne. Więcej szczegółów na temat ""nowoczesności"" w sensie technicznym omówimy w rozdziale dotyczącym funkcji.
  • Klasyczna oprawa sufitowa: to odpowiednik nowoczesnego rozwiązania. Wizualnie nawiązują do koncepcji projektowych z XIX wieku i pierwszej połowy XX wieku. Wiele wariantów montuje się bezpośrednio pod sufitem. Istnieją jednak również nowoczesne żyrandole, dla których ma to zastosowanie.
  • Lampy wiszące lub lampy zwieszakowe: są przymocowane do kabla lub liny. Z reguły są one przeznaczone do oświetlania tylko części pomieszczenia, dlatego często stosuje się je na przykład nad stołem jadalnym.
  • Reflektory lub spoty: generują punktowe oświetlenie i często obywają się bez artystycznie zaprojektowanej ramy, polegając zamiast tego na purystycznej prostocie.

W kwestii materiałów wyobraźnia projektantów nie ma granic. Metal, szkło, drewno, plastik i tekstylia są wykorzystywane w różnych modelach. Połączenia materiałów są w przypadku lamp sufitowych regułą, a nie wyjątkiem.

Cechy i obszary zastosowań: gdzie stosowane są oprawy sufitowe?

Oprawy sufitowe mają za zadanie oświetlanie podłogi. Pośrednio przejmują również oświetlenie pomieszczenia, ponieważ światło przechodzi przez nie w drodze na podłogę. Wszędzie tam, gdzie jest to wymagane, stosuje się odpowiednie rozwiązania. Oświetlenie może być wypełniające pomieszczenie lub tylko selektywne. Oprawy mogą mieć kilka żarówek lub tylko jedną.

Technicznie rzecz biorąc, liczba funkcji znacznie wzrosła dzięki inteligentnemu domowi. Wiele opraw oświetleniowych może być obecnie sterowanych za pomocą telefonu komórkowego. Można również regulować kolor światła. Można więc dobrać go na przykład do swojego nastroju. Można również ustawić, czy oprawy mają się włączać lub wyłączać automatycznie o określonej godzinie.

Zakup odpowiedniej oprawy sufitowej: na co zwrócić uwagę przy wyborze

Aby kupić odpowiednią oprawę sufitową, należy najpierw zdecydować, w jakim pomieszczeniu będzie ona używana. Wtedy trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy ma działać tylko selektywnie, czy też wypełniać całe pomieszczenie. Jeśli chodzi o kształt, to zależy on od Twojego gustu. Twoje wymagania i budżet są decydujące, jeśli chodzi o funkcje. Trwałe diody LED są obecnie standardowym rozwiązaniem w zakresie żarówek.

FAQ

Czym różni się oprawa sufitowa od lampy sufitowej?

Te dwa terminy są często używane jako synonimy, ale ściśle rzecz biorąc, nie są takie same. Oprawa to wszystko: żarówka, gniazdo, obudowa itd.; natomiast lampa to właściwie tylko żarówka.

Jak podłącza się oprawy sufitowe?

Najpierw podłącza się przewody neutralne, a następnie tzw. fazy (małe przewody). Należy łączyć ze sobą identyczne kolory. Jeśli nie używa się tych samych kolorów, decydująca jest jasność: jaśniejsze i ciemniejsze fazy należą do siebie.

Dlaczego oprawy sufitowe czasami migoczą?

Migotanie występuje, ponieważ moc przetwarzana w żarówce zmienia się gwałtownie. Może to oznaczać, że osiągnęła ona kres swojego życia. Może to też oznaczać problem z fazami. Decydujące znaczenie mogą mieć również wadliwe przełączniki, luźne styki i usterki elektryczne.
do góry