Kotły warzelne
- Dystrybutor i zestaw do warzenia piwa - idealny dla piwowara-amatora
- Jaki dystrybutor kupić?
- Na co zwrócić uwagę w dystrybutorze do piwa?
- Dzięki zestawowi do warzenia piwa wszystkie niezbędne składniki są pod ręką
- FAQ
Dystrybutor i zestaw do warzenia piwa - idealny dla piwowara-amatora
Dla chłodnego orzeźwienia po pracy, jako atrakcja na imprezach lub po prostu, aby spróbować swoich sił w warzeniu własnego piwa: z własnym dystrybutorem piwa można cieszyć się pienistym napojem, ale jeszcze lepiej jest, gdy z dystrybutora sączy się piwo, które samemu się sfermentowało - do czego potrzebny jest zestaw do warzenia. Obydwa razem stanowią świetne uzupełnienie, dlatego pasujące produkty można znaleźć tutaj na pierwszy rzut oka.
Jaki dystrybutor kupić?
Do nalewania piwa tak jak w ulubionym pubie można wybrać dystrybutor klasyczny lub alternatywnie dystrybutor kolumnowy. Dystrybutor klasyczny odpowiada temu, co zwykle można zobaczyć w barze: podłączasz napełnioną beczkę z piwem, chłodnica przepływowa zapewnia przyjemną temperaturę picia, a pełna piana tworzy się niemal sama. Oznacza to również, że butelki po piwie nie gromadzą się już w domu.
W połączeniu z zestawem do warzenia dystrybutor kolumnowy jest jednak czasem lepszym wyborem. Nie podłącza się go do beczki, ale zamiast tego samodzielnie nalewasz piwo - na przykład bezpośrednio po procesie fermentacji. Jeśli interesuje Cię tylko nalewanie, w grę wchodzi również dystrybutor kolumnowy. Wtedy wlewałbyś piwo z butelki z miejsca do kolumny.
Na co zwrócić uwagę w dystrybutorze do piwa?
Domowe dystrybutory zazwyczaj nie mieszczą tyle, co ich odpowiedniki z pubu. Pojemność waha się od jednego do siedmiu litrów, w zależności od kompatybilności beczki. Dystrybutory o większej pojemności są jeszcze cięższe i nieco bardziej niezgrabne, ale ma to znaczenie tylko wtedy, gdy chcemy często przenosić dystrybutor lub gdy na miejscu mamy ograniczoną ilość miejsca.
Opcjonalnie dystrybutor wykorzystuje pompę CO2 lub sprężarkę. W przypadku pomp CO2 zawsze potrzebne są nowe naboje, które wkłada się do dystrybutora, zapewniając dużo piany i bąbelków. Z kolei w przypadku dystrybutora ze sprężarką potrzebne jest gniazdko elektryczne w pobliżu, ponieważ jest on zasilany elektrycznie.
Upewnij się również, że dystrybutor do domu ma wbudowane zabezpieczenie przed kapaniem, w przeciwnym razie powierzchnia mebla szybko stanie się dość nieestetyczna.
Dzięki zestawowi do warzenia piwa wszystkie niezbędne składniki są pod ręką
Zaleta zestawów do warzenia w stylu "zrób to sam" jest oczywista: wszystkie składniki masz pod ręką, a zwykle w zestawie jest też beczka do napełniania. Samo przygotowanie nie zajmuje wiele czasu; jeśli chodzi o fermentację, zwykle należy spodziewać się okresu około siedmiu dni. Dopiero wtedy można faktycznie zabutelkować i wypić piwo. Jeśli chcesz kupić zestaw do warzenia piwa, znajdziesz tutaj różne warianty, które oczywiście są również kompatybilne z odpowiednimi dystrybutorami. Upewnij się również, że faktycznie lubisz daną odmianę piwa - ponieważ nie możesz aktywnie wpływać na nią później podczas fermentacji.