3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Żelazka

Wyprasowane pranie odczuwa się po prostu lepiej na skórze. Jest gładkie i komfortowo układa się na ciele. Wygląda też lepiej. Niezbędne jest do tego odpowiednie żelazko. Oferujemy nie tylko odpowiedni wybór, ale również chcielibyśmy pomóc Ci w podjęciu decyzji, która oferta jest dla Ciebie odpowiednia.

Różne rodzaje żelazek

  • Żelazko parowe: to klasyka wśród odpowiednich urządzeń. Odparowuje nalaną wodę poprzez płytę grzejną. Para wodna przenika na zewnątrz przez otwory w ""podeszwie"" (warstwa na spodzie). Dzięki temu jest wprowadzana do tkaniny i rozluźnia zmarszczki i fałdy. Następnie można je porządnie wyprasować.
  • Żelazka do prasowania na sucho: działają wyłącznie na zasadzie nacisku i ciepła - dlatego uważane są za bardzo nieskomplikowane w obsłudze. Jeśli jednak pranie wymaga nawilżenia, to urządzenie nie jest w stanie tego zrobić. W tym celu trzeba wykonać kolejną czynność.
  • Żelazko podróżne: jest to podtyp żelazka suchego. Są to małe i lekkie urządzenia, które służą do tego, aby móc w podróży wyprasować niewielkie ilości prania.
  • Żelazko lekkie: urządzenie pracuje z parą, ale waży wyjątkowo niewiele. Zapobiega to szybkiemu zmęczeniu.
  • Automatyczne urządzenia do suszenia i prasowania: te warianty działają od ""wewnątrz"". Ubrania zakłada są na balonowe korpusy urządzenia. Te mogą się nie tylko nagrzewać, ale i rozszerzać. Dzięki temu wilgoć, zagniecenia i fałdy są usuwane w równym stopniu.

Cechy i obszary zastosowania: do czego służy żelazko?

Zostało to już podane w zestawieniu: niektóre urządzenia do prasowania są wyposażone w dodatkowe funkcje. Sprawdzają się np. również jako suszarki. Różne typy są również powszechnie dostępne z kablem lub bez. Zakres zastosowania urządzeń nie ogranicza się do prasowania odzieży, ale można je też stosować do innych tekstyliów. Przykładem może być pościel i obrusy. Niektóre modele wyposażone są również w specjalne funkcje, dzięki którym jedwab, wełna i inne delikatne tkaniny traktowane są ze szczególną troską - i w ten sposób chronione.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie żelazka?

Jeśli chcesz kupić żelazko, należy wybrać model, który będzie jak najlepiej dopasowany do Twoich osobistych wymagań. Na przykład: żelazka parowe są prawie zawsze właściwym wyborem do użytku domowego. Jeśli jednak masz dużo koszul, które potrzebujesz wyprasować i szybko wysuszyć po praniu, wersja automatyczna może być bardziej odpowiednia. Upewnij się również, że masz odpowiednie akcesoria, takie jak właściwa deska do prasowania, która musi być wystarczająco duża dla tekstyliów, które chcesz prasować.

FAQ

Jak wyczyścić żelazko?

Czyszczenie jest bardzo proste: szmatka nasączona wodą z mydłem zwykle niezawodnie usuwa wszystkie zabrudzenia. Ponadto konieczne może być odkamienienie urządzenia. Pod tym względem jednak zależy to od tego, z jakiego dokładnie modelu korzystasz.

Co jest lepsze: model ceramiczny czy ze stali nierdzewnej?

Ceramika nagrzewa się szybciej, lepiej się ślizga, jest łatwa do czyszczenia i ma doskonałe właściwości nieprzywierające. Materiał ten jest nietrwały i podatny na zarysowania. Z czasem z prasowaniem jest coraz gorzej. Stal nierdzewna nie jest tak wygodna na początku, ale i tak sprawia, że prasowanie jest przyjemne. Jest znacznie trwalsza od ceramiki, ale może nagrzewać się na tyle mocno, że może stać się problemem dla niektórych materiałów.

Dlaczego nie należy używać wody destylowanej do żelazka parowego?

Przez długi czas woda destylowana była uważana za właściwy wybór dla odpowiednich urządzeń. Nie zawiera przecież soli, magnezu czy wapna - w przeciwieństwie do wody z kranu. W rzeczywistości jednak jest odwrotnie: woda destylowana chce ""zastąpić"" brakujące minerały i dlatego atakuje metale. Jest zatem bardziej szkodliwa niż woda z kranu.
do góry