Nawilżacze powietrza
- Zakup nawilżacza powietrza
- Nawilżacz powietrza w pomieszczeniu - jakie są jego zalety?
- Nawilżacze do sypialni lub innych pomieszczeń - różne typy/rodzaje
- Nawilżacz - ważne cechy
- Jaki powinien być nawilżacz powietrza do pomieszczenia?
- FAQ
Zakup nawilżacza powietrza
Nie tylko astmatycy i alergicy cierpią z powodu zbyt suchego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki nawilżaczowi masz zdrowy klimat w pomieszczeniach. Jest to ważne wszędzie - w przestrzeni prywatnej, w biurze oraz w pracy. Ale jak działają te urządzenia i czym się różnią?
Nawilżacz powietrza w pomieszczeniu - jakie są jego zalety?
Powietrze w pomieszczeniach jest suche zwłaszcza w sezonie grzewczym. Ma to negatywny wpływ zarówno na ludzi, jak i na zwierzęta i rośliny. Rozwiązaniem jest zakup nawilżacza do pomieszczeń. W sposób kontrolowany uwalnia on wodę do powietrza. Wyższa wilgotność powietrza poprawia samopoczucie, komfort i wpływa korzystnie na zdrowie. Na przykład urządzenie to rozluźnia drogi oddechowe. Niewystarczająca wilgotność powietrza, najlepiej między 45 a 55 procent, wysusza błony śluzowe. Patogeny mogą wnikać do twojego organizmu niemal bez przeszkód. Suche powietrze zwiększa ryzyko zakażenia wirusami grypy. Zbyt suchy klimat pomieszczenia wywołuje:
- drażniący kaszel
- swędzącą skórę
- ból głowy
- zaburzenia snu
Nawilżacze do sypialni lub innych pomieszczeń - różne typy/rodzaje
W sklepie internetowym można nabyć różne urządzenia poprawiające klimat w domu, na przykład nawilżacz VapoAir Opal firmy Klarstein, który nawilża powietrze w pomieszczeniu za pomocą siedmiu stopni nebulizatora. Nadaje się on na każdą okazję, bo to Ty decydujesz czy chcesz zimną czy ciepłą mgiełkę. Po osiągnięciu ustawionej wilgotności urządzenie wyłącza się lub odwrotnie - włącza się ponownie. Dzięki ekranowi LED z cyfrowym wskaźnikiem wilgotności masz zawsze wszystko w zasięgu wzroku.
Kolejnym specjalnym urządzeniem, które możesz kupić jest nawilżacz Monaco, który dzięki technologii ultradźwiękowej wytwarza delikatną mgiełkę wody, a dzięki filtrowi antybakteryjnemu eliminuje kurz, bakterie i grzyby. W ten sposób urządzenie także oczyszcza powietrze. Nawilżanie zmniejsza ekspozycję na kurz, a tym samym objawy alergii. Jonizator pomaga również zwalczać nieprzyjemne zapachy, takie jak dym papierosowy.
Nawilżacz powietrza - ważne cechy
Do wielu przydatnych funkcji i cech specjalnych należą np:
- Różne stopnie nebulizacji
- Tryb automatyczny
- Tryb nocny
- Tryb timera
- Dyfuzor aromatyczny
- Wyświetlacz dotykowy
- Pilot zdalnego sterowania
- Lampka ostrzegawcza automatyczne wyłączanie światła przy pustym zbiorniku wody
Jaki powinien być nawilżacz powietrza do pomieszczenia?
W razie potrzeby można również wygenerować ciepłą mgiełkę dzięki funkcji ogrzewania. Dyfuzor aromatyczny dodaje zapach do mgiełki wodnej. Obsługa urządzenia jest łatwa i wygodna poprzez dotykowy wyświetlacz i pilota. Myjki powietrza są jednocześnie nawilżaczami i oczyszczaczami. Jedną z zalet jest to, że wszystkie urządzenia są bardzo stylowe i idealnie pasują do pomieszczenia. W zależności od wielkości zbiornika na wodę, możesz je wykorzystać do różnych pomieszczeń. Producenci podają zalecenie, jakiej wielkości urządzenie jest wystarczające.
FAQ
Jakie są zalety nawilżacza powietrza?
Zdrowy poziom zrównoważonej wilgotności zapobiega wysychaniu błon śluzowych, zwłaszcza w sezonie grzewczym, i wspiera mechanizmy obronne organizmu. Dzięki dobremu klimatowi w pomieszczeniach można głęboko i zdrowo oddychać. Wydajne nebulizatory ultradźwiękowe są przystosowane do pracy ciągłej. Hałas roboczy tych sprzętów jest prawie niewyczuwalny.
Jak działa nawilżacz powietrza?
Szeroko rozpowszechnione są atomizery wykorzystujące ultradźwięki. Woda jest rozpylana na drobne kropelki. Charakteryzują się niskim zużyciem energii. Myjki powietrza filtrują również np. kurz i pyłki.
Które cechy są przydatne?
Dzięki różnym poziomom nawilżacza można indywidualnie dopasować klimat w pomieszczeniu do pożądanej wartości. W przypadku sprzętów automatycznych istnieje możliwość regulacji wilgotności. Zintegrowany higrostat stale mierzy wartość i reguluje wydajność. Przełączany jonizator przekształca cząsteczki tlenu w jony ujemne. Ułatwia to filtrowanie. Możesz sterować urządzeniem z kanapy korzystając z pilota i ustawiać czas pracy za pomocą timera.